Zainspiruj się egzotyczną dżunglą i urządź wnętrze w stylu urban jungle!

Jeżeli szukasz pomysłu na stworzenie efektownego wnętrza, które będzie przytulne oraz będzie w nim panował korzystny mikroklimat, dobrym pomysłem może być zrobienie sobie w domu dżungli – choć brzmi to nieco egzotycznie, za chwilę przekonasz się, że urban jungle to trend, który pozwoli Ci uzyskać efekt, o jakim marzysz.

Witamy w miejskiej dżungli!

Urban jungle to trend, który jest ukłonem w stronę naturalnych rozwiązań. Jeżeli chodzi o jego główne wyznaczniki, to jest to przede wszystkim złota i zielona kolorystyka oraz liczne nawiązania do egzotycznej przyrody. Nie bez znaczenia są także materiały, urządzając wnętrze w stylu urban jungle, stawiamy na te naturalne, główną rolę odgrywa więc drewno. Cała tajemnica tego stylu polega na odpowiednim zestawieniu motywów dżungli z charakterem typowo miejskich wnętrz – jak odpowiednio się do tego zabrać, jakie meble i dodatki wybrać, aby aranżacja w stylu urban jungle robiła wrażenie?

Odpowiednia kolorystyka

Kolorystyka wnętrz w stylu urban jungle

Zgodnie z tym, co zostało już powiedziane wcześniej, jednym z wyznaczników stylu urban jungle jest kolorystyka, która całkowicie odbiega od popularnych szarości i stonowanych odcieni. Wnętrze, które inspirowane ma być naturą i dziką dżunglą musi być zielone. Aranżując mieszkanie w stylu urban jungle, stawiajmy na ciemne odcienie zielonego – chodzi tutaj o nawiązanie do gęstych, afrykańskich lasów i ich roślinności.

Kolorem przewodnim jest więc butelkowa zieleń, która dobrze wygląda nie tylko na ścianach, warto wybierać również sofy, czy też fotele właśnie w tej kolorystyce. Meble w takiej kolorystyce nie tylko świetnie pasują do takich wnętrz, ale także nadają im wyjątkowego eleganckiego charakteru.

Postaw na rośliny

Rośliny we wnętrzach w stylu urban jungle

Z czym kojarzy się dżungla? Oczywiście z roślinami, które we wnętrzu inspirowanym lasem egzotycznym powinny być obecne w jak największej ilości. Rośliny doniczkowe mają przepełniać wszystkie pomieszczenia, nie tylko salon, ale także kuchnię, czy nawet łazienkę. Warto korzystać z podwieszanych donic, tak aby rośliny nie tylko stały na podłodze i parapetach, ale także zwisały z sufitów i były obecne dosłownie wszędzie.

Jeżeli chodzi o gatunek roślin, to wybierajmy paprocie, palmy, sukulenty czy bluszcze, unikajmy natomiast eleganckich storczyków czy orchidei. Wnętrza w stylu urban jungle mają być przede wszystkim dzikie i bardzo zielone.

Motywy roślinne

Odpowiedni klimat we wnętrzach w stylu urban jungle osiągniemy nie tylko przy pomocy żywych roślin, ale także motywów roślinnych pojawiających się na zasłonach, poduszkach czy wreszcie tapetach. Najbardziej spektakularny efekt (wersja dla odważnych!) osiągniemy, decydując się na tapetę z motywem bananowca, czy też palmy, która zagości na wszystkich ścianach pomieszczenia. Jeżeli nie boimy się takiego rozwiązania, warto pamiętać o tym, aby cała reszta wnętrza pozostała stonowana, niepotrzebne już będą wzorzyste zasłony i inne tego typu dodatki.

Drewno egzotyczne i odpowiednie dodatki

Drewniane meble we wnętrzu inspirowanym urban jungle

Jeżeli chodzi o meble, to styl urban jungle kocha szczególnie te masywne, wykonane drewna egzotycznego, o odpowiednim ciemnym wybarwieniu. Elementem, na który warto zwrócić uwagę, są metalowe okucia, które dodają meblom nieco industrialnego charakteru. To samo dotyczy się dodatków – wybierajmy te w stylu industrialnym (chłodne i minimalistyczne). W roli elementów uzupełniających wnętrze dobrze sprawdzi się m. in. metalowa lampa czy lustro w metalowej ramie.

Warto wiedzieć o tym, że trend urban jungle świetnie komponuje się także z wieloma innymi stylami wnętrz, dlatego, nawet jeżeli Twoje mieszkanie zaaranżowane jest zupełnie inaczej, śmiało możesz do niego wprowadzić odrobinę niezwykłego klimatu dżungli.