Trendy wnętrzarskie na rok 2019

Za nami już cztery miesiące roku 2019, większość zapowiadanych trendów wyposażenia wnętrz została już zweryfikowana przez użytkowników i śmiało możemy powiedzieć, co się przyjęło i jest modne. Zapraszam!

Odmieniony minimalizm w aranżacji wnętrz

Minimalizm połączony z motywami roślinnymiCoraz łagodniej podchodzimy do tego konceptu, cały zamysł „less is more” zyskuje na przytulności i powoli odchodzimy od szpitalnych wnętrz. Już nie tylko biel i szarość, ale staramy się uzupełniać aranżacje naturalnymi materiałami takimi jak drewno, kamień. Coraz odważniej pokazujemy wnętrza z dodatkiem betonu i nieidealnymi, chropowatymi powierzchniami.

Ciepłe kolory na ścianach

Ciepłe kolory w aranżacji wnętrzOdchodząc od biało-szarych wnętrz staramy się ożywić je ciekawymi dodatkami. I tak możemy znaleźć ciekawe musztardowe poduszki dekoracyjne, połączone z turkusem lub granatem. Biel powoli wypiera kolor piaskowy i odcienie beżu, między innymi bardzo popularny taupe. Opcją dla odważnych są kolory zmierzające w kierunku bordo i jego odmian. Daje to większe możliwości aranżacyjne i sprawia, że coraz odważniej dobieramy dodatki do wnętrz. Niezależnie od tego, czy przejawia się to w doborze ciekawego pledu do salonu, czy też nowoczesnej drewnianej lampy, coraz chętniej zapraszamy kolor do swojego domu.

Motywy roślinne w dodatkach do wnętrz

Motywy roślinne w aranżacji wnętrzRośliny mają zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, oczyszczają powietrze, a zielony kolor relaksuje wzrok. W tym roku znajdziemy je nie tylko na szafkach i parapetach, ale także na poduszkach, obiciu kanap, puf i stołków. Najpopularniejszym motywem są liście monstery, sukulenty oraz długo zapomniane liście sansewerii, czyli popularne języki teściowej. Idąc tym tropem, coraz odważniej korzystamy z koloru zielonego, znajdziemy go na obiciach kanap, dodatkach, jak i jako zasadniczy kolor z łazienkach, czy też pokojach. W tym roku stawiamy na naturę, dlatego tak popularny jest styl urban jungle.

Rękodzieło w domu

Rękodzieło w aranżacji wnętrzDo łask wracają dodatki wykonane ręcznie, nierzadko są one dziełem samego użytkownika. Szczególnie widoczne jest to w makramach, coraz częściej spotykanych w domach, ale także serwetach, łapaczach snów etc. Niezależnie od tego, jaki gust posiada użytkownik, z powodzeniem znajdzie ręcznie wykonane dodatki do wnętrz, które odpowiadały będą jego zmysłowi estetycznemu. Warto wspomnieć o rosnącym zainteresowaniu recyclingiem, które przejawia się we własnoręcznym odnawianiu starych mebli. Są one dostosowywane stylistycznie do obecnych trendów i w ten sposób zyskują drugie życie.

Ekologiczne elementy aranżacji wnętrz

Ekologia w aranżacji wnętrzWraz z rosnącą świadomością konsumentów, coraz odważniej domagamy się materiałów ekologicznych, które generują jak najmniejszy wpływ na nasze zdrowie. Jak to przejawia się w aranżacji wnętrz? Począwszy od drobiazgów, takich jak korzystanie ze świec sojowych, które nie kopcą tak, jak standardowe, parafinowe, aż po budowanie mebli z palet. Chcemy żyć lepiej i zdrowiej, co znajduje odzwierciedlenie w wyborach, jakich dokonujemy.

Mam nadzieję, że udało mi się przybliżyć ogrom tego, co dzieje się w trendach wnętrzarskich. Uważam, że jest zdecydowanie ciekawie i dają one spore pole do popisu, jeśli zależy Ci na wyjątkowym klimacie w domu.