Czerń w nowoczesnych wnętrzach

Lampka nocna Stripes czarna

Często czerń kojarzy się z kolorem ponurym lub takim, który pasuje jako klasyczny dodatek podczas eleganckich kolacji. Jest w tym trochę prawdy, ale pozwól, że pokażemy Ci, w jaki sposób wykorzystać jego potencjał w nowoczesnym wnętrzu.

Czarne lampy wiszące

Nie musisz rzucać się na głęboką wodę i przemalowywać wszystkich ścian w salonie na czarny kolor. Oczywiście możesz, ale to rozwiązanie dla osób dysponujących dużym pomieszczeniem i jeszcze większą dozą odwagi. Zalecamy rozpoczęcie zmian od wprowadzania czarnych dodatków do wnętrz, ot choćby od czarnej lampy wiszącej. Cieszą się one ogromną popularnością ze względu na elegancję i szyk, jaki nadają pomieszczeniu. Jeśli zastosujemy abażur ze złotym kolorem, otrzymamy wyjątkowo estetyczną lampę sufitową, która spełni nasze wymagania względem wyglądu, ale również aspekty praktyczne. Taka lampa, zawieszona nad stołem kuchennym lub wyspą, jest szczególnie polecana jako kontrast do jasnych mebli, bo dzięki temu zostanie odpowiednio podkreślone jej piękno.

 

Lampki nocne w kolorze czarnym

Czerń jest świetnym rozwiązaniem, jeśli w sypialni preferujesz półmrok lub gdy Twoje oczy potrzebują odpoczynku. Czerń nie tylko odpręża, ale dzięki temu, że jest to kolor wyrazisty, choć nie natarczywy, pozwala na wyciszenie zmysłu wzroku. Jest to dobry kolor dla osób często pracujących przy ekranie monitora. Jeśli chodzi o same lampki nocne, to ich wybór w kolorze czarnym jest przeogromny. Możemy wybierać spośród czarnych lampek z regulowanym ramieniem, czarnych lamp drucianych, czy połyskliwych lampek ceramicznych. Każda z nich wpisze się wyglądem w nieco inną stylistykę wnętrza, co daje nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Czerń w sypialni

Często boimy się efektu przytłoczenia, jaki może powodować duża ilość czarnych dodatków we wnętrzu. W takim wypadku proponujemy zastosowanie efektu negatywu, czyli odwrócenie proporcji kolorystycznych. Zamiast czarnego pokoju z białymi dodatkami, zastanówmy się nad białym pokojem z elementami czerni. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, mogą to być czarne lampy wiszące, lampki nocne, ciemny pled na łóżku lub kanapie, a także stolik kawowy, czy regał. Możliwości są olbrzymie i z pewnością każdy będzie mógł dobrać taką ilość koloru, jaka będzie dla niego atrakcyjna. Bo nic nie dodaje szyku i elegancji tak jak czerń.