Aranżacja salonu z aneksem kuchennym cz. 2

Nowoczesny salon z kuchnią jest przestronny i często utrzymany w jasnych, przyjaznych dla oka barwach. Ponieważ ta przestrzeń integruje rodzinę i jest miejscem spotkań i rozmów, ważne jest, aby była funkcjonalna i wygodna oraz odpowiadała na potrzeby wszystkich domowników. Zapraszamy do artykułu, z którego dowiesz się jak urządzić wymarzony salon z aneksem kuchennym oraz dobrać lampy do pokoju dziennego i oświetlenie kuchenne.

Salon z aneksem a dobór kolorów

Ładna przestrzeń cieszy oko i wygląda dobrze zarówno w świetle dziennym, jak i wieczorową porą, kiedy barwy stają się przytłumione. Jeśli preferujemy kolory delikatne i jasne, dobrze jest uzupełnić je elementem kontrastującym. Wystarczy ciemniejszy o kilka tonów fotel, poduszki ozdobne na kanapie czy nowoczesne oświetlenie we wnętrzu, aby stworzyć przestrzeń ciekawą i niejednolitą. Jesteśmy w stanie zrobić naprawdę dużo w kwestii aranżacji salonu z aneksem, dobierając ciekawe dodatki do wnętrz, jak np. lampy wiszące do kuchni. Wszystko zależy od stylu wnętrza i tego jaki ma mieć charakter. Posiadając salon połączony z aneksem kuchennym ważne jest, aby starać się oddzielić te dwie strefy. Można to zrobić na kilka sposobów. Stosując wspomniane wyżej kolory, ale również inne rodzaje i struktury podłóg. Idealne do małego salonu połączonego z kuchnią jest też niewielki regał lub cienka ścianka działowa.

Aneks kuchenny w salonie: jak ozdobić ściany?

Podobny efekt uzyskamy, jeśli wykorzystamy tapety. To kolejny ze sposobów na wydzielenie stref w mieszkaniu, ale i oryginalna ozdoba ścian. Nowoczesne wzornictwo sprawia, że produkt ten ożywi lub rozświetli wnętrze, a położenie jej na jednej ścianie stworzy ciekawy akcent, który przyciągnie wzrok. W zależności od stylu w jakim urządzone jest całe mieszkanie, tapeta może stanowić doskonałe tło dla mebli, ale być równie dobrze wyrazistym akcentem, podkreślającym charakter wnętrza.

Wygodna kanapa – Twoja strefa relaksu

Umówmy się, że bez dobrej kanapy nie ma dobrego salonu. Powinna ona być nie tylko funkcjonalna, ale także dobrze komponować się z resztą wnętrza i cieszyć oko. Pamiętajmy o dobraniu odpowiedniej wielkości kanapy do salonu, pozwoli to na uniknięcie problemów w poruszaniu się i nie wypłynie negatywnie na odbiór samego wnętrza, które przy zbyt dużej kanapie może wydawać się przytłaczające i dziwne. Idąc dalej, wybierzmy odpowiedni kształt tak, aby produkt był dla nas wygodny i ponownie nie stał się przeszkodą w przemieszczaniu po pokoju.

Salon z aneksem w stylu skandynawskim

Jeśli preferujemy styl skandynawski i minimalistyczny, dobrym wyborem okaże się kanapa o prostym, geometrycznym kształcie uzupełniona ciekawymi dodatkami. Przemyślmy kwestię koloru samego produkt, bo tutaj także mamy szeroki wybór. Kanapa może być uzupełnieniem salonu (jeśli wybierzemy kolor współgrający z innymi meblami czy też ścianami) lub jego „kropką nad i”, gdy zdecydujemy się na kontrastujący kolor.

Stoliki kawowe do salonu z aneksem

Jeśli kanapa to i stolik kawowy. Ten drobny element wyposażenia salonu, z pozoru mało istotny, okazuje się bardzo potrzebny, jeśli chcemy, aby było nam wygodnie. Co do zasady stolik kawowy służy właśnie do odstawienia filiżanki z kawą, jednak stał się także sposobem na dodanie wnętrza smaku. Różnorodne kształty i kolory stolików do salonu sprawiają, że można dobrać taki, aby wzbogacał aranżację i był przede wszystkim ozdobą. Niezależnie od tego, czy preferujesz produkty z naturalnego drewna, MDF czy też połączenie szkła i metalu, bogactwo kształtów i wzorów sprawi, że z łatwością wybierzesz coś, co wpadnie Ci w oko.

Urządzenie salonu krok po kroku

Pamiętaj:
  • O spójności kolorystycznej i uzupełnianiu się kolorów
  • Ponownie o względach praktycznych jak rozmiarze produktu, kształcie i materiale
  • To ma być Twoja strefa relaksu, zaplanuj ją z głową
  • Inspiruj się poradnikami i zdjęciami. Im więcej będziesz wiedzieć, tym lepszego wyboru dokonasz